A 2007/08-as tanév eseményei

Nézd meg, milyen eseményekkel gazdagítjuk a 2006/2007-es tanévet! Kirándulások, bulik, fogadóórák, minden, ami szem-szájnak ingere. Tallózásra fel, a linket pedig eltenni a kedvencekbe!

 • 2008. július 16-20. EFOTT Dunaújváros

  2008. június 11., szerda 19 órától Tutanchamun és a fáraók világa – múzeumlátogatás

  Zamárdi, Debrecen után Dunaújvárosban harmadszor vettünk részt a civil falu munkájában. A korábbi évek saját, MDE-VUS tapasztalatokra építve idén először a budapesti ernyőszervezetünkkel, a Felsőoktatási Diákszervezetek EgyesületévelFDE szerveztük meg a magyar hallgatók és egyetemisták legnagyobb fesztiválján való részvételünket. Így 16 diákszervezet ill. szakkollégium képviseleteként, az önszervezödő felsőoktatási diákélet teljes spektrumát sikerült megjeleníteni az EFOTT-on. A nulladik napon Bp-ről hajóval mentünk le az EFOTT helyszínére, ahol 4 teljes napon át a hazai zenei élet legjava szórakoztatta az egyetlen igazi magyar egyetemistabarát fesztivál közönségét.

 • Museum für Völkerkunde, A-1010 Wien, Neue Burg, Heldenplatz. Izgalmas egyiptomi múzeumlátogatást szerveztünk a sértetlensége miatt leggazdagabb fáraó világát és sírját bemutató kiállítás alkalmával. Egyesületi tagságunk (életkortól független) kivételes, 50%-os kedvezményre jogosított fel az egyébként is magas diákjegy árához képest (15,50 EUR).
 • 2008. június 11., szerda 17 órától 18 óráig fogadóóra

  3. emelet, Collegium Hungaricum (A-1020 Wien, Hollandstrasse 4)

 • 2008. május 14., szerda 17 órától 19 óráig fogadóóra

  3. emelet, Collegium Hungaricum (A-1020 Wien, Hollandstrasse 4)

 • 2008. május 13., kedd 18 órától grillparty

  2008. május 8., csütörtök 19.30-tól Európa napi kerekasztal-beszélgetés

  Donauinsel, Grillplatz 12
  Nincs május grillparty nélkül. Idén negyedik alkalommal rendeztük meg a nagyszabású szigeti összejövetelt, közel 100 résztvevővel. Önköltségi áron grillezett húsokkal, sajttal és salátával vártunk kint a szigeten mindenkit.

 • 2008. április 30., szerda 19 órától játékest

  Barocksaal, A-3730 Eggenburg, Im Grätzl 2
  Az EALIZ európai akadémiával együttműködésben a május 9-i Európa nap alkalmából érdekes vendégekkel, német nyelvű kerekasztal-beszélgetésre hívtunk minden érdeklődőt. A rendezvény címe: EUROPA-MEINE ZUKUNFT – zum Spannungsfeld zwischen Mitgestaltung und Ablehnung. Prof. DDr.Heinrich Badura előadásán kívűl izgalmas beszélgetés alakult ki a közönség és a vendégek között. Prof. Dr.Zoran Jasic, Horvátország osztrák nagykövetével, Rainhard Kloucek, a Paneuropabewegung Österreich főtitkárával valamint Eggenburg város és az Österreich napilap képvielőivel (DI Georg Neugebauer, Stadtrat, Eggenburg, Oliver Tanzer, stv.Ressortleiter Tagesthemen Österreich). Egyesületünk meghívásával pedig a fiatalok véleménye is hangot kaphatott a pódiumon is (Szabados Viktor).

 • 2008. április 9., szerda 17 órától 19 óráig fogadóóra

  4. emelet, Collegium Hungaricum (A-1020 Wien, Hollandstrasse 4)

 • 2008. március 12., szerda 17 órától 19 óráig fogadóóra

  3. emelet, Collegium Hungaricum (A-1020 Wien, Hollandstrasse 4)

 • 2008. március 11., kedd 19 órától Egy est a bécsi magyar fiatalág jegyében – Magyar diákok a bécsi egyetemeken

  3. emelet, Collegium Hungaricum (A-1020 Wien, Hollandstrasse 4)

 • 2008. január 31., csütörtök 17 óra Gróf Batthyány Lajos – kiállításlátogatás

  Az Europa Club meghívására előadással és kulturális bemutatóval készültünk az Ausztriában tanuló magyar diákokról. Egyszóval magunkat kellett adni. Hányan tanulunk itt kint, milyen lehetőségeink vannak? Diákéletünk hétköznapjaiból, egyesületünk tevékenységéből és programjaiból is ízelítőt adtunk. Ezt követte a diákok zenés és prózai előadása (Nagy Veronika – moderátor és furulya, Kocsis Márta – Karinthy próza, Szabó László – gitár és koreai fuvolista vendége Myung Ju Yeo). Collegium Hungaricum, 2. emelet (A-1020 Wien, Hollandstrasse 4)

 • 2008. január 9., szerda 17 órától 19 óráig fogadóóra

  Utolsó esélyt kínáltunk nyitvatartási időn túl a Gróf Batthyány Lajos (1807-1849) személyét és a reformkort eredeti dokumentumokon keresztül bemutató egyedülalló kiállítás megtekintésére, annak legutolsó napján! Dr. Fazekas István a kiállítás egyik atyja, az osztrák levéltári magyar delegáció vezetője avatott be minket a 200 éve született Batthyány korába és vezetett minket végig a kiállításon. Haus-, Hof- und Staatsarchiv, A-1010 Wien, Minoritenplatz 1, A kiállítást jegyezte: Österreichisches Staatsarchiv, Budapesti Történeti Múzeum, Collegium Hungaricum.

 • 2007. december 11., kedd 16 óra MDE-VUS Career Seminar

  3. emelet, Collegium Hungaricum (A-1020 Wien, Hollandstrasse 4)

 • 2007. november 15., csütörtök 19 órától PORT-RE Harangozó Gyula

  Gemeinschaftsraum, Ebene 5 (Salesianum, A-1030 Wien, Hagenmüllergasse 31)
  Megismerhettük, hogy milyen lehetőségeket kínálhat egy állásközvetítő cég a sokszor hosszúra nyúló munkakeresés hatékonyságának növelése érdekében. A világszerte több mint 73 országban működő Manpower cég bécsi irodájával közösen vártunk minden érdeklődőt az egyesületi Alumni megalakulása alkalmából is.

 • nagyterem, Collegium Hungaricum (A-1020 Wien, Hollandstrasse 4)
  Kivételes alkalmunk volt bepillantást nyerni a magyar és osztrák balett nemzetközileg is elismert képviselöjének világába. Beszélgetötársa Szászi Júlia volt.
 • 2007. november 14., szerda 17 órától 19 óráig fogadóóra

  2007. október 14., vasárnap Magyar diákexpedíció: Burgenland

  3. emelet, Collegium Hungaricum (A-1020 Wien, Hollandstrasse 4)

 • 2007. október 10., szerda 17 órától 19 óráig fogadóóra – diákhitel és elsőéves tanácsadás

  Egésznapos felfedező kiránduláson vettünk részt Burgenlandban. Egyesületünk partnerszervezetének, az Europa Club-nak a vezetője, Smuk András szervezésében páratlan alkalom kínálkozott arra, hogy megismerhessük a helyi magyar kisebbség történetét, helyzetét és jövőjét. Az Eszterházy hercegi család bölcsőjét Fraknó várát is megnéztük, uticéljaink voltak: Forchtenstein (Fraknó), Oberwart (Felsőőr), Siget in der Wart (Őrisziget), Unterwart (Alsóőr).

 • 3. emelet, Collegium Hungaricum (A-1020 Wien, Hollandstrasse 4)

Commentek zárolva